Üst Menu
  • Modern, şık ve kaliteli mekanlara kavuşmak bizimle artık çok daha kolay. Dekorasyon bizim işimiz...

Tropik Dekorasyon

Tropik Dekorasyon

TROPİK DEKORASYON NEDİR

 

Cüneyt ALANTropik Dekorasyon

Tropikal havanın dekorasyona yansımasıyla birlikte mükemmel çizgiler ve renklerle yaşam alanlarınızı çok daha keyifli ve rahat bir hale getirebilirsiniz.

Tropik Dekorasyonun Özellikleri:

1- Tropik Dekorasyonda asıl dikkati çeken bambudur. Eğer tropik sitili yaşam alanlarınızda uygulayacaksanız bambu mobilyalar tercih etmeniz bu alandaki dekorasyonunuzun zirve yapmasına sebep olacaktır. Bu şeffaf dokuyu bozmamak için cam aksesuarları yoğun bir şekilde görmeniz gerekir.

2- Güney Afrika'dan esinlenerek bu akımla banyolarda, saunalarda tropik stilin oldukça sık bir şekilde kullanıldığı görülür. Hasır örgüler ve sarı toprak renginin buluşması çok ayrı bir hava yaşatmaktadır. Ancak bu stilde de daima rahatlığın ön planda olduğunu ve renklerin gözü yormayacak bir biçimde sade bırakıldığı çok açık ve nettir.

3- Tropik Dekorasyonda kalın halıların yerine ipeksi el örmesi kumaşların tercih edildiği görülmektedir.

4- Diğer tarafdan duvar desenlerinin bu dekorasyonda oldukça fazla olduğunu söylemek gerekir. Desenlere bakıldığı zaman ağaç ve hayvan figürlerinin oldukça fazla olduğu görülür. Bu dekorasyonda aslında hem doğa ile iç içesinizdir hem de bir o kadar doğanın dışındasınızdır.

5- Bambu kullanımı ile ihtişamlı camla gayet mütevazı bir ev dekorasyonun içinde olursunuz. Yazımızın en başında da söylediğim gibi bu stilin kullanılması en çok banyolara ve saunalara olmaktadır. Yazlık evleriniz eğer bir ormanın içindeyse bu stili her odaya uygulamanızda herhangi bir sakınca yoktur. Bambunun asaletinin bu dekorasyonda çok önemli bir yer aldığını unutmayın.


Tropik Dekorasyon

Tropik Dekorasyon


Tropik Dekorasyon, tropik dekorasyon nedir, tropik dekorasyon nasıl yapılır, tropik stilde dekorasyon, tropik stil ev dekorasyonu, dekorasyonda tropik etki« (Önceki haber)
(Sonraki haber) »Yorum Yapın