Üst Menu
  • Modern, şık ve kaliteli mekanlara kavuşmak bizimle artık çok daha kolay. Dekorasyon bizim işimiz...

Televizyon Dekorasyonu

Televizyon Dekorasyonu

TELEVİZYON DEKORASYONU

 

Cüneyt ALANTelevizyon Dekorasyonu

Televizyonu koymak için bir alan yaratırken nelere dikkat etmelisiniz? Doğru ölçüler nelerdir? Yeni bir televizyon alırken bilmeniz gerekenler! Televizyonu Nereye Koymalısınız? Ankara Boyacı

Televizyon hepimizin hayatında önemli bir yere sahip ve yaşam alanlarımızın dekorasyonunu bile ona göre ayarlıyoruz. Ancak işin bir takım teknik ayrıntıları var.

Televizyonu koyduğumuz yer, en uzak ve en yakın koltuktan rahatlıkla görülebilmelidir. Televizyonu yerleştirirken, oturma anındaki göz hizasını düşünmek ve ona göre bir yüksekliğe koymak gerekir.

Ayrıca televizyonu koyacağınız noktaya gün ışığının direkt gelmemesi önemlidir çünkü ekran üzerinde parlama yapacaktır. Eğer televizyonu gizlemeyi sevenlerdenseniz, kapaklı raf veya dolap içine de yerleştirebilirsiniz.

Televizyon ünitesi olarak hareketli mobilyalar kullanırsanız, mekanda görsel bir denge sağlarsınız. Eğer odanız iki bölümlü ve televizyon sadece bir tarafa hitap ediyorsa, tekerlekli bir sehpa üzerine yerleştirerek, hareket alanı kazandırabilirsiniz.

Ayrıca sabit bir dolabın kendi içinde dönen bölümü de iş görecektir. Plazma veya LCD’leri özel aparatlarıyla duvara asabilirsiniz.

Televizyonun seyrettiğiniz noktaya uzaklığı, ekran ölçüsünün 5 katıdır. Ancak 16/9 formatındaki televizyonlarda bu ölçü 3 katı oluyor. Klasik televizyonlar, televizyon dolaplarına konulabiliyor. Ancak LCD ve plazmalar, ısınmayı engellemek ve hava sirkülasyonu sağlamak için, arkalarında 10-15 santimlik bir boşlukla konulabiliyorlar.

LCD televizyonlar, ince yapılarından dolayı hem rahat taşınırlar, hem yerden tasarruf etmenizi sağlarlar. Görüntü kalitesi çok yüksektir. LCD televizyonlarda ekranın nokta aralıklarını göremezsiniz. Ayrıca gözü yormazlar. Hem televizyon, hem monitör olarak kullanılabilme özelliklerinden dolayı, pek çok kişi tarafından tercih edilirler.

LCD televizyon alırken dikkat edilmesi gereken iki önemli nokta vardır. Birincisi kontrast oranıdır. Yüksek kontrast ve parlaklık oranı, detayların daha net görünmesine ve aydınlık ortamlarda bile mükemmel izlenmesine olanak sunar. İkinci detay ise, ekran tazeleme süresidir.

Tazeleme süresi, LCD televizyonun bir saniyede gösterebileceği kare sayısı ve performansını ifade eder. Yüksek hızda ekran tazeleme özelliği, görüntülerin ardında oluşabilecek gölgeleri engeller ve daha keskin, gözü yormayan bir görüntü kalitesi sunar.

Bizler, Cüneyt ALAN ve ekibi olarak öncelikle size sonra da yaptığımız işe ve kendimize saygı duymasını bir ilke edindik. Yaklaşık 25 yıllık tecrübemizle iç ve dış dekorasyon adına kendimizi geliştirdik ve hakkımızda daima iyi şeyler konuşulmasını başardık.

Tüm iç ve dış dekorasyon işlerinizi yaptırmaya karar vermeden önce bize danışın.
Dekorasyon bir sanattır.Size ve sanatımıza değer veriyoruz. Ankara Boyacı
CÜNEYT ALAN
0 532 654 35 80 – 0 545 608 21 79

Televizyon Dekorasyonu

Televizyon Dekorasyonu

Televizyon Dekorasyonu, televizyon dekorasyon, televizyon dekoru, tv arkası duvar dekorasyonu, tv duvar ünitesi, tv arkası dekorasyonu, tv arkası dekorasyon modelleri, tasarım ev dekorasyonu, tv üniteleri, Ankara Boyacı« (Önceki haber)
(Sonraki haber) »Yorum Yapın