Üst Menu
  • Modern, şık ve kaliteli mekanlara kavuşmak bizimle artık çok daha kolay. Dekorasyon bizim işimiz...

Sultanahmet’te Patlama

Sultanahmet'te Patlama

SULTANAHMET’TE PATLAMA

 

Son Dakika Haber: Sultanahmet’te şiddetli patlama meydana geldi.

Sultanahmet Meydanı’nda saat 10.20 sıralarında şiddetli bir patlama meydana geldi. Olay yerinde çok sayıda ölü ve yaralılar olduğu bildiriliyor.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre patlamaya canlı bombanın neden olduğunu ileri sürüyor… Patlamanın Cami yakınındaki bir turist grubunun arasında meydana gelmiş olduğu bilgileri geliyor…

Patlamanın Dikili taş ve Alman Çeşmesi yakınlarında gerçekleşmiş olduğu belirtiliyor.

Sultanahmet Meydanı’nda saat 10.20 sıralarında dikili taşın yakınlarında şiddetli bir patlama meydana geldi.

Bölgeye çok sayıda ambulans ve polis ekipleri sevk edildi.

Can kaybıyla ilgili henüz net bir bilgi verilemezken olayda çok sayıda kişinin yaralandığı söyleniyor. DHA ve İHA, olay yerinde ölüler olduğu bilgisini geçti.

Hastanelere kaldırılan yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu belirtildi.

Patlamanın nedeni hakkında ise henüz net bir bilgi verilmezken Canlı bomba iddiası da teyit edilmedi.

Polis ekipleri bölgeye kimseyi yaklaştırmıyor. Bomba imha ekipleri de bölgede.. Patlamaya henüz neyin sebep olduğu bilinmiyor. Ancak araştırmalar son hızla devam ediyor.

Görgü tanıklarının ifadesine göre, patlama  aşırı derece şiddetliydi. Turistler şok ve korku içinde..

Patlamanın Kartal, Kadıköy, Taksim, Beşiktaş, Çağlayan, Eyüp, Sirkeci, Fındıklı ve Kasımpaşa gibi İstanbul’un pek çok ilçesinden duyulduğu belirtiliyor.

BOMBA İMHA EKİPLERİ BÖLGEDE

Patlamanın ardından olay yerine gelen çok sayıda polis ekibi, Sultanahmet Meydanı çevresinde geniş bir güvenlik önlemi aldı. Meydan çevresine şerit çeken Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü polisleri, patlamanın olduğu bölgeye vatandaşların ve basın mensuplarının girmesine izin vermiyor.

Sultanahmet Meydanı’na gelen sağlık ekipleri, yaralılara ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Aralarında durumu ağır olanların da bulunduğu yaralılar, ambulanslarla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi başta olmak üzere çevredeki hastanelere kaldırıldı.

Olay Yeri İnceleme Şube ve Bomba İmha Şube müdürlüklerine bağlı uzman polisler, patlamanın nedenini tespit etmek için çalışmalara başladılar. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis helikopteri de Sultanahmet bölgesinde havadan denetim yapmaya başladı.

 ÇEVREDEKİLERE ‘YAKLAŞMAYIN’ UYARISI

Polis ekipleri patlamanın meydana geldiği bölgeye kimseyi yaklaştırmıyorlar. Olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

İkinci bir patlama olabileceği ihtimali nedeniyle bomba imha ekipleri de bölgeye geldiler. Olay yerini geniş bir ablukaya aldılar.

Patlamanın sebebi araştırılırken, polis ekipleri sık sık anonslar yaparak, alana kimsenin yaklaşmaması için halkı uyarımaya devam ediyor. Güvenlik çemberi genişletiliyor.

Bir polis helikopteri de sürekli alanın üzerinde tur atıyor.

Görgü tanıklarının ifadesine göre, patlama çok şiddetliydi. Turistler ve esnaf büyük bir korku yaşadı.

Patlamanın Kartal, Kadıköy, Taksim, Beşiktaş, Çağlayan, Eyüp, Sirkeci, Fındıklı ve Kasımpaşa gibi İstanbul’un pek çok ilçesinden duyulduğu belirtiliyor.

TRAMVAY SEFERLERİ DURDURULDU

Bu arada, Beyazıt-Eminönü arasındaki tramvay seferleri durduruldu. Sultanahmet Meydanı çevresi araç trafiğine kapatıldı.

son dakika haber, sultanahmette patlama, patlamada son durum, sultanahmette patlamada son durum, ölü ve yaralı sayısı, sultanahmette patlamanın şiddeti, sultanahmette canlı bomba patlaması« (Önceki haber)
(Sonraki haber) »Yorum Yapın