Üst Menu
  • Modern, şık ve kaliteli mekanlara kavuşmak bizimle artık çok daha kolay. Dekorasyon bizim işimiz...

Renkli Salon Dekorasyonu

Renkli Salon Dekorasyonu

RENKLİ SALON DEKORASYON FİKİRLERİ

 

Cüneyt ALANRenkli Salon Dekorasyonu

Renkli Salon Dekorasyonu Önerileri:

1- Bazı insanlar daha sade, iddialı olmayan, gözü çok fazla yormayan renklerden hoşlanırken bazı insanlarsa daha canlı renklerden, desenlerden, parlak ve baskın görünümlerden hoşlanmaktadır. Bu zevk farklılıkları da ev dekorasyonlarında mutlaka kendini göstermektedir.

2- Eğer siz farklı, canlı renklerden ve desenlerden hoşlanıyorsanız ve bu doğrultuda bir ev dekorasyonu yapmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaları vardır.

3- Çünkü çeşitli renkler kullanarak hem gözü yormadan, hem de karışık ve dağınık bir görünüm oluşturmadan şık ortamlar oluşturmak zordur ve bu yüzden de birbirine yakın ya da birbirinin tam zıttı 1-2 rengi kullanarak dekorasyon yapmaktan daha fazla dikkat ve özen isteyen bir çalışma gerektirmektedir. Bu sebepledir ki renkli salon dekorasyonu yaparken bu renkliliği alanın bütününe yansıtmak yerine değiştirilmesi daha kolay olan alanlara uygulamanız gerektiği önerilir.

4- Zira dekorasyon yaparken fazla cesur davrandığınız takdirde daha sonra pişmanlık duyabilir ve yeniden bir değişiklik yapmak isterseniz zorluk çekebilirsiniz.

5- İster modern ister klasik dekorasyon tarzını seçin; her zaman duvarlarınızı açık renklerde boyamanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu sayede oturma alanınız hem daha geniş görünmüş olur hem de daha aydınlık ve ferah bir ortam elde etmiş olursunuz.

6- Mesela salonunuzun duvarlarını açık renklere boyayıp krem rengi koltuk takımlarıyla döşeyebilirsiniz, pencerelerinize renkli ve hatta çiçekli perdeler takabilirsiniz. Perdelerinizin rengi ya da deseniyle uyumlu birkaç tane dekoratif yastığı da koltuklarınızın üzerine yerleştirebilirsiniz. Böylece salonunuza güzel bir renk katmış olursunuz.

7- Modern tasarımlı renkli bir orta sehpa veya renkli bir ayaklı lamba gibi parçaları kullanarak da hem salonunuzu renk katabilir hemde ortama canlılık katabilirsiniz.

8- Arka planını beyaz olarak seçtiğiniz salonunuza sarı ve turuncu renklerden oluşan desenli bir koltuk alabilirsiniz, onun yanına da mavi renkli bir komodin seçebilirsiniz. Kanepenin önüne de turuncu, mavi, beyaz ve koyu pembe çizgili bir kilim ya da halı sererek farklı bir uyum ve görünüm yakalayabilirsiniz.

9- Şayet salonunuz küçük veya karanlık ise koyu ve parlak renkleri yalnızca sehpa, resim ya da küçük büfe gibi aksesuarlarda kullanmaya çalışmakda fayda vardır.

10- Salonunuz genişse duvarlarınıza sıcak ve koyu renkler de kullanabilirsiniz. 


Renkli Salon Dekorasyonu

Renkli Salon Dekorasyonu


Renkli Salon Dekorasyonu, salon dekorasyonu, renkli salon dekorasyonu nasıl yapılır, renkli salon dekorasyon fikirleri, renkli salon dekorasyonu önerileri(Sonraki haber) »Yorum Yapın