Üst Menu
  • Modern, şık ve kaliteli mekanlara kavuşmak bizimle artık çok daha kolay. Dekorasyon bizim işimiz...

Provans Stili Dekorasyon

Provans Stili Dekorasyon

PROVANS TRENDİ DEKORASYON

 

Cüneyt ALANProvans Stili Dekorasyon

Provans Fransız stili olan ve yazlık evler için kullanılan bir dekorasyon tarzıdır. Bu tarza baktığımız zaman iki zıtlığı bir arada görmemiz mümkündür. Hem basit ve naif bir yaşamın temsilcisi hem de şıklığın ve zarafetin en iyi temsil edildiği bir dekorasyon tarzıdır.

Provans dekorasyonun özellikleri:

1- Provans stilinde uçuk ve pudra tonlarının çok fazla bir şekilde kullanıldığını ve bu tonların insanın içini açtığını söylemek mümkündür. Yaz stili olarak geçmesinin en büyük nedeni de budur zaten. Yazları insan rahatlamak ister ve açık tonlar bu konularda her zaman yardımcıdır.

2- Romantik olan renkler yani yeşil, mavi, pembe, lila v.b gibi renkleri tercih ederek çok daha zarif ve samimi bir ortam oluşturabiliriz.

3- Islak zeminlerde Provans stili dekorasyon tarzında en çok siyah beyaz damalı tasarımlar görülmektedir. Bu tarza baktığımız zaman bittiği düşünülmemekte ve hala kullanılmaktadır. Provans tarzın biteceğine de pek inanmıyoruz.

4- Mobilyalarda zarif kıvrımlar ve ince tasarımlar hemen göze çarpıyor. Ev dekorasyon modelleri arasında patine ahşap denilen kullanım bu tarzın olmazsa olmazıdır.

5- Diğer tarafdan en çok aksesuar olarak gümüş mumluklar tercih edilebilir ve böylece zarafetinde bu tarzda nasıl ortaya çıktığı görülmüş olur.

6- Öte yandan el dikimi yorganların bir koltuğa atılması yine mütevaziliğin bir göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Aslında ön planda tutulan ortamın iç açıcı olmasıdır. Bunu yaparken hem daha mütevazı hem daha ihtişamlı olması bu tarzda mümkündür.

7- Siz de daha çok açık renk, oymalı masif mobilyaların, çiçek desenli kumaşların, kuş kafeslerinin, zarif şamdanların, ferforje objelerin, şömine ve örme taş duvarların, klasik tarz avizelerin ve pastel renklerin ön planda olduğu country stilinin rahat vehuzur dolu atmosferini evinize taşımak istiyorsanız, sizin için seçtiğim ürünlerden ilham alabilirsiniz.

a- Country stilinde her çeşit kullanılmış kavanoz, cam fanuslar, ferforje sehpa ve sandalyeler, dededen kalma gümüş takımlar kullanılmaktadır.

b- Ayrıca el dikimi yorganlar, kilimler, duvar panoları, danteller, güpürlü perdeler, keten dokulu kumaşlar, tül cibinlikler.

c- Özellikle de lavanta dolu keseler, çekmecelerde sabunlar…


Provans Stili Dekorasyon

Provans Stili Dekorasyon


Provans Stili Dekorasyon, country stili, ev dekorasyon modelleri, dekorasyonda provans trendi, country stili dekorasyon, provans dekorasyon özellikleri

 

 « (Önceki haber)Yorum Yapın