Üst Menu
  • Modern, şık ve kaliteli mekanlara kavuşmak bizimle artık çok daha kolay. Dekorasyon bizim işimiz...

Ofis Mobilya Seçimi

Ofis Mobilya Seçimi

OFİS DEKORASYONU

 

Cüneyt ALANOfis Mobilya Seçimi

Ofis Dekorasyonunda Mobilya Seçimi:

1- Ofis Mobilya Seçimi çalışanların verimliliğini oldukça etkileyen durumlar arasında yer almaktadır. Baktığımız zaman ofis dekorasyonunda rahatlık ön planda olmasına rağmen mobilyaların seçiminde enerjik, canlı ve iç açıcı renkler ve tasarımların seçilmesi daha doğrudur.

2- Seçilen mobilyaların yorgunluk vermesi ya da yorgunluğu anımsatması çalışanların verimliliğini çok yakından etkilemektedir. Diğer yönden tasarım için elverişli bir ortamı elverişsiz bir ortama dönüştürmemek lazımdır. İlk önce oranın bir ofis olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

3- Aydınlatma Sistemi karışık olmamalıdır ve bir düzene sahip olmalıdır. Aydınlatmanın çok olması gözünüzü yorarken az olması da bedensel bir yorgunluğa sebep olmaktadır.

4- Ofis dekorasyonunda mobilyalar genellikle koyu renklerde tercih edilmektedir. Fakat son dönemlerde açık renkte mobilyaların çok daha rahat ve ferah bir ortam yarattığı açıkça görülmektedir.

5- Önemli diğer bir konu ise duvarlardır. Mobilyalar ile duvarlar ofis dekorasyonu için çok önemlidir. Bunun en başlıca sebebi eğer mobilyalar ve duvar zıt renklerde olursa çalıştığınız alan oldukça rahatsız edici ve boğucu olacaktır.

6- Duvarın renginin ve mobilyaların renginin birbiri ile uyumlu olması çok çok önemlidir. Oval çizgilere sahip mobilyaların resmiyeti psikolojik olarak azalttığı düşünülse de aynı zamanda oval ofis mobilyalarının çok daha kullanışlı ve risksiz olduğunu söylemek de gereklidir.

7- Varak ve oymalı mobilyaları ofis ortamında kullanmaktan kaçınmanız gereklidir. Çalışanlarınızın daha verimli çalışabilmesi için tercihlerinizi bu yönde yapmanız daha doğru olacaktır.


Ofis Mobilya Seçimi

Ofis Mobilya Seçimi


Ofis Mobilya Seçimi, ofis dekorasyonu, ofis mobilyaları, ofis dekorasyonunda mobilya seçimi, ofis mobilya seçiminde dikkat edilmesi gerekenler, ofis mobilyası nasıl seçilir« (Önceki haber)
(Sonraki haber) »Yorum Yapın