Üst Menu
  • Modern, şık ve kaliteli mekanlara kavuşmak bizimle artık çok daha kolay. Dekorasyon bizim işimiz...

Kitap Okuma Köşeleri

Kitap Okuma Köşeleri

EN GÜZEL OKUMA KÖŞELERİ

 

Cüneyt ALANKitap Okuma Köşeleri

Son dönemde ev ve iş yeri dekorasyonlarının vazgeçilmez bir dekoru haline gelen kitaplıkların yerini bir de ev içerisinde kitap okumak için kitap okuma köşeleri ayrılmaya başlandı. Geniş ve çok odalı evler de kitap okumak için ayrı bir oda yapılırken yenilerdeyse hemen hemen evin içinde bulunan her köşeye kitap okuma köşesi kurulabiliyor.

Kitap Okuma Köşesi Özellikleri:

1- Kitap okurken ortamın sessiz olması ve huzur vermesini isteyen birçok insan gibi sizler de eviniz de gözünüze kestirdiğiniz küçük bir köşeyi kendinize ait kitap okuma köşesi olarak ayırabilirsiniz.

2- Büyük minderler, uzanarak okunacak kitap okuma ranzaları, rahat ve geniş koltuklar, camın önüne koyulan sedirler, kitap okurken kahvenizi veya çayınızı koyabileceğiniz küçük sehpalı kitap okuma koltukları, bahçeye koyulacak bir hamak ve daha birbirinden güzel birçok fikir ile kitap okuma köşesi yaratabilirsiniz. 

3- Son yılların en favori kitap okuma köşelerinden birisi de odanız da pencerenizin olduğu kısma sedir şeklinde yapılan okuma köşesidir. Hem dışarıda ki havanın güzelliğini görerek kitap okuyabilirsiniz hem de kitabınızın sayfalarının nasıl geçtiğini bile anlamazsınız.

4- Farklı bir tasarımla kitap okuma köşesi oluşturmak istiyorsanız hayal dünyanıza başvurabilirsiniz. İlginç ve farklı tasarımlı birçok kitap okuma köşeleri yapılmaktadır.

5- Ayrıca şayet kitap okumak için eviniz de bir oda ayırmayı tasarlıyorsanız duvarlarınızı boydan boya kitaplık rafları ile tasarlayıp sallanan koltuk ya da minder kullanarak sade ve şık bir ortam yaratarak kitabınızı okuyabilirsiniz.

6- Değişik tarzda kitaplıklar da tasarladığınız kitap okuma köşenize ayrı bir hava katabilir.

7- Kitap okurken her zaman rahatlığınızın ön planda olması gerektiğini unutmamalısınız. Kimi insan oturarak kimisi de yatarak kitap okumaktan zevk almaktadır. Kitap okuma köşelerinize her iki kitap okuma şeklini de taşımanız mümkündür. Eğer oda ayırdıysanız bunda işiniz daha da kolaylaşacaktır.

8- Kitap okumak çok zevkli ve aynı zamanda bir o kadar da geliştiricidir. Özellikle hayal dünyanızın gelişmesine çok yardımcı olan kitap okumak, kendi tasarladığınız özel kitap okuma köşelerinize de yansıtarak rahat edebileceğiniz ortamlar da kitap okuyabilirsiniz.

9- Favori olan kitap okuma köşelerini inceleyerek kendiniz de size ait olan bir tasarım yapabilirsiniz. Bu sayede kendi tasarladığınız ortamda kitap okumak daha keyifli bir hale gelir.


Kitap Okuma Köşeleri

Kitap Okuma Köşeleri


Kitap Okuma Köşeleri, en güzel kitap okuma köşeleri, evde kitap okuma köşesi, zarif okuma köşeleri, kitap okuma köşesi, odada okuma köşesi nasıl oluşturulur« (Önceki haber)
(Sonraki haber) »Yorum Yapın