Üst Menu
  • Modern, şık ve kaliteli mekanlara kavuşmak bizimle artık çok daha kolay. Dekorasyon bizim işimiz...

Kırmızı Salon Dekorasyonu

Kırmızı Salon Dekorasyonu

KIRMIZI SALON DEKORASYON FİKİRLERİ

 

Cüneyt ALANKırmızı Salon Dekorasyonu

Kırmızı renk hem dikkat çekici, hem enerji yüklü, hemde çok sevilen bir renktir. Her alanda sevilerek kullanılmaktadır. Dekorasyonda da etkili bir renk olmakla birlikte, dikkat çekmeyi seven yapıya sahip kişilerin hem kıyafetlerinde hem de ev dekorasyonunda rahatlıkla tercih ettikleri güzel bir renktir.

Kırmızı Salon Dekorasyon Önerileri:

1- Daha öncede belirttiğimiz gibi kırmızı çok sevilen bir renk olsa bile salon dekorasyonunda her taraf kırmızı yapılmamalıdır. Çünkü kırmızı, gerilimi artıran, şiddeti çağrıştıran ve bir o kadar da tartışmalara zemin hazırlayan bir renktir.

2- Salonda sadece bir köşede ikili kırmızı berjer bulundurmak veya salonunuzdaki duvarlardan sadece bir duvarı kırmızıya boyamak kafi olacaktır.

3- Dekorasyonun yardımcı objesi olan kırlent, vazo ve aydınlatma gibi aksesuarlardan yararlanarak kırmızı rengi sadece bu şekilde kullanmak enerji için yeterli olacaktır.

4- Kırmızı rengin yoğun olark kullanılmasını feng shui da kabul edilmemektedir.

5- Özellikle sinirli kişilerin veya stresli iş ortamında çalışan kişilerin dekorasyonda kırmızı kullanması önerilmemektedir.

Kırmızı Rengin Dekorasyondaki Olumlu Etkileri Nelerdir:

1- Kırmızı; siyah, beyaz, lacivert gibi renklerle birlikte kullanıldığı takdirde şiddet içerme özelliği azalmaktadır. İştah açıcı özelliğe sahip bir renk olduğundan dolayı mutfakta kullanılması önerilir, fakat salonda sınırlı kullanılması daha doğrudur..

2- Kırmızı aynı zamanda aşk ve tutkuyu da temsil eden bir renk olduğundan, yatak odalarında kırmızı kullanmak abartılmamak şartıyla önerilir. Örneğin sadece yastık kılıfı ya da bir abajur, veya bir pike gibi az kırmızısı olan bir obje olmalıdır abartıldığı takdirde tutku yerini gerginliğe bırakacaktır.

3- Kırmızı aynı zamanda asaletin ve zenginliğin de rengidir. Bunun içindir ki kırmızı rengi görkem ve şatafatı seven kişilerin kullanması son derece uygun olur.

4- Kısacası; kırmızı renk dozunda, yerinde ve bilinçli olarak kullanılırsa, kırmızı bir mum dahi olsa büyülü bir ortam, olumlu bir enerji olarak kesinlikle mekânın havasını değiştirecektir.

5- Kırmızı renk öyle etkileyici bir renktir ki restoranlar ve cafeler mutlaka kırmızıyı kullanırlar. Bu kullanış masa örtülerinde ya da peçetelerde veya mekânın duvarlarından bir bölüm ile vazodaki çiçek, kırmızı bir mum şeklinde de olabilir. Kırmızı salon dekorasyonu  için kendi el emeğinizle yapacağınız küçük el işleri de olumlu enerjiyi kesinlikle arttıracaktır.


Kırmızı Salon Dekorasyonu

Kırmızı Salon Dekorasyonu


Kırmızı Salon Dekorasyonu, kırmızı salon dekorasyon fikirleri, kırmızı salon dekorasyon örnekleri, kırmızı duvar dekorasyonu, kırmızı salon dekorasyon« (Önceki haber)Yorum Yapın