Üst Menu
  • Modern, şık ve kaliteli mekanlara kavuşmak bizimle artık çok daha kolay. Dekorasyon bizim işimiz...

Çarşamba, Ocak 6th, 2016

 

Home Ofis Dekorasyonu

Home Ofis Dekorasyonu

HOME OFİS MODELLERİ

 

Cüneyt ALANHome Ofis Dekorasyonu

Home Ofis Dekorasyon Önerileri:

1- İşinizi evinizden yürütmeniz gerekiyorsa, öncelikle yapmanız gereken bir kaç dekorasyon değişikliğine ihtiyacınız var demektir. Eğer fazla bir odanız varsa kesinlikle çok şanslısınız,bu odada  Home Ofis Dekorasyonu yapmak oldukça kolay olacaktır.

2- Evinizin mutfağından ve televizyondan uzak bir köşesini,çalışmanız için uygun hale getirmeniz gerekir. Bunun  için o alanı gerekli home ofis mobilyalarıyla donatarak istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz.

3- Evde olmanın rahatlığını size hissettirecek şekilde ,küçük ama konforlu bir Home Ofis Dekorasyonu yaparak işlerinizi daha keyifli ve rahat bir biçimde yürütebilirsiniz.

4- Salonunuzun bir köşesi,oturma odanız veya yatak odanızın bir bölümünü rahatlıkla şık bir dekorasyonla kullanışlı bir ofise dönüştürebilirsiniz.

5- Kullandığınız masanın çekmece ve rafları ,masa üzerinde olması gereken büro malzemeleri ve mutlaka yakınınızda dosyalarınızı koyabileceğiniz bir kitaplık olmalı ve her şey sizin uzanabileceğiniz yakınlıkta olmalıdır.

6- Ev Ofis Dekorasyonu sizin işinize konsantre olacak şekilde ve rahat çalışabilmeniz için oldukça dikkatli yapılması gereken bir dekorasyondur.


Home Ofis Dekorasyonu

Home Ofis Dekorasyonu


Home Ofis Dekorasyonu, ev ofis dekorasyonu, home ofis modelleri, home ofis dekorasyon fikirleri, home ofis dekorasyon önerileri, home ofis tasarımları, ofis mobilyaları


Oturma Odasına Özel Dekorasyon

Oturma Odasına Özel Dekorasyon

OTURMA ODASI DEKORASYON FİKİRLERİ

 

Cüneyt ALANOturma Odasına Özel Dekorasyon

Bir ev hem rahat aynı zamanda da şık olmalıdır. Bu rahatlık ve şıklık en çok oturma odasında aranır. Siz de televizyon izlerken rahatça uzanıp dinlenebileceğiniz koltuklar, çayınızı içerken rahatça oturup sohbet edebileceğiniz koltuklar, eşinizi dostunuzu rahatça ağırlayabileceğiniz, yatılı misafirlerinize özel uygun olan koltuklar istemez misiniz? Türk milleti kesinlikle çok misafirperver bir millettir. Bunun içindir ki doğal olarak çok fazla misafirlerimiz olur. Evimizin en çok vakit geçirilen yeri de kuşkusuz oturma odasıdır. Bunun için oturma odası dekorasyonlarında, rahatlığınız ve şıklığınız için sayısız model ve seçenekler bulunmaktadır. Bellona,istikbal, kilim gibi mağazalarda, ister klasik oturma grubu isterseniz de modern olan, şık ve rahat oturma grupları bulunmaktadır.

Oturma Odası İçin Özel Dekorasyon Fikirleri:

1- Son yıllarda moda olan, berjer koltuklar ve onlarda kullanılan çiçek desenleri de, salonunuzda ya da oturma odanızda harika bir görüntü verecektir.

2- Pastel tonların kendini gösterdiği sayısız oturma grubupları vardır. Bebek mavisi, bebek pembesi, nil yeşili v.b gibi renkler salonunuzda kesinlikle sade ve uyumlu bir şıklık sağlayacaktır.

3- Oturma odasının en önemli eşyası koltuklardır. Zevkinize ve rahatlığınıza uygun olan koltuk takımını oturma odanıza koyduktan sonra işiniz bitmiyor ki. Bunun dışında sırada vazo, çiçek, televizyon ünitesi, halı ve orta sehpa da var. Yani kısacası var da var.

4- Güzel bir oturma odası dekorasyonu yapmak istiyorsanız çok kalabalık olan, çok fazla aksesuarlar kullanmayın, sıkışık koltuklar alarak, dar alanlar yaratmaktan kaçının.

5- Koltuk takımınızın tonlarında, ya da açık tonlarında halılar, aksesuarlar ya da tam zıttı renklerle de uyum sağlamanız mümkündür. Beyaz televizyon ünitesi veya orta sehpayla sade ve şık bir ortam oluşturabilirsiniz.

6- Biblolardan hoşlanıyorsanız ve onları dizmeyi ve sergilemeyi seviyorsanız, şık duvar rafları da mevcuttur. Bu duvar raflarını duvara monte ederek, şık ve geniş bir alan yaratmış olursunuz.

7- Ayrıca kitaplarınızı sergilemek istiyorsanız da şık kitaplıklarla çevrili, hoş bir çalışma masası koyarak, sade ve zengin bir oturma odası dekoru yapabilirsiniz.


Oturma Odasına Özel Dekorasyon

Oturma Odasına Özel Dekorasyon


Oturma Odasına Özel Dekorasyon, oturma odası dekorasyon, oturma odası dekorasyonu nasıl yapılır, oturma odası aksesuarları, 2016 oturma odası dekorasyonu


Kırmızı Salon Dekorasyonu

Kırmızı Salon Dekorasyonu

KIRMIZI SALON DEKORASYON FİKİRLERİ

 

Cüneyt ALANKırmızı Salon Dekorasyonu

Kırmızı renk hem dikkat çekici, hem enerji yüklü, hemde çok sevilen bir renktir. Her alanda sevilerek kullanılmaktadır. Dekorasyonda da etkili bir renk olmakla birlikte, dikkat çekmeyi seven yapıya sahip kişilerin hem kıyafetlerinde hem de ev dekorasyonunda rahatlıkla tercih ettikleri güzel bir renktir.

Kırmızı Salon Dekorasyon Önerileri:

1- Daha öncede belirttiğimiz gibi kırmızı çok sevilen bir renk olsa bile salon dekorasyonunda her taraf kırmızı yapılmamalıdır. Çünkü kırmızı, gerilimi artıran, şiddeti çağrıştıran ve bir o kadar da tartışmalara zemin hazırlayan bir renktir.

2- Salonda sadece bir köşede ikili kırmızı berjer bulundurmak veya salonunuzdaki duvarlardan sadece bir duvarı kırmızıya boyamak kafi olacaktır.

3- Dekorasyonun yardımcı objesi olan kırlent, vazo ve aydınlatma gibi aksesuarlardan yararlanarak kırmızı rengi sadece bu şekilde kullanmak enerji için yeterli olacaktır.

4- Kırmızı rengin yoğun olark kullanılmasını feng shui da kabul edilmemektedir.

5- Özellikle sinirli kişilerin veya stresli iş ortamında çalışan kişilerin dekorasyonda kırmızı kullanması önerilmemektedir.

Kırmızı Rengin Dekorasyondaki Olumlu Etkileri Nelerdir:

1- Kırmızı; siyah, beyaz, lacivert gibi renklerle birlikte kullanıldığı takdirde şiddet içerme özelliği azalmaktadır. İştah açıcı özelliğe sahip bir renk olduğundan dolayı mutfakta kullanılması önerilir, fakat salonda sınırlı kullanılması daha doğrudur..

2- Kırmızı aynı zamanda aşk ve tutkuyu da temsil eden bir renk olduğundan, yatak odalarında kırmızı kullanmak abartılmamak şartıyla önerilir. Örneğin sadece yastık kılıfı ya da bir abajur, veya bir pike gibi az kırmızısı olan bir obje olmalıdır abartıldığı takdirde tutku yerini gerginliğe bırakacaktır.

3- Kırmızı aynı zamanda asaletin ve zenginliğin de rengidir. Bunun içindir ki kırmızı rengi görkem ve şatafatı seven kişilerin kullanması son derece uygun olur.

4- Kısacası; kırmızı renk dozunda, yerinde ve bilinçli olarak kullanılırsa, kırmızı bir mum dahi olsa büyülü bir ortam, olumlu bir enerji olarak kesinlikle mekânın havasını değiştirecektir.

5- Kırmızı renk öyle etkileyici bir renktir ki restoranlar ve cafeler mutlaka kırmızıyı kullanırlar. Bu kullanış masa örtülerinde ya da peçetelerde veya mekânın duvarlarından bir bölüm ile vazodaki çiçek, kırmızı bir mum şeklinde de olabilir. Kırmızı salon dekorasyonu  için kendi el emeğinizle yapacağınız küçük el işleri de olumlu enerjiyi kesinlikle arttıracaktır.


Kırmızı Salon Dekorasyonu

Kırmızı Salon Dekorasyonu


Kırmızı Salon Dekorasyonu, kırmızı salon dekorasyon fikirleri, kırmızı salon dekorasyon örnekleri, kırmızı duvar dekorasyonu, kırmızı salon dekorasyon